Boom na rynku nieruchomości w Polsce – przyczyny

Home  >>  Nieruchomości w Polsce  >>  Boom na rynku nieruchomości w Polsce – przyczyny

Boom na rynku nieruchomości w Polsce – przyczyny

On Luty 20, 2018, Posted by , In Nieruchomości w Polsce, With No Comments

Rynek nieruchomości na terenie Polski w dzisiejszych czasach rozwija się w bardzo dobrym tempie. Spowodowane jest to głównie tym, że ludzie częściej decydują się na zakup mieszkań. Oczywiście może to mieć bardzo zróżnicowane przyczyny, ponieważ niektórzy chcą się szybciej usamodzielnić, a inni chcą po prostu wykorzystać dobry czas na rynku nieruchomości i zakupić mieszkanie, a potem je wynająć po dobrej cenie.

Niskie koszty kredytu

Pierwszym czynnikiem, który powoduje, że zapotrzebowanie na nieruchomości rośnie jest na pewno niska stopa procentowa, co doprowadza do tego, że można uzyskać korzystny kredyt hipoteczny w wielu bankach. Niższe koszty kredytowe sprawiają, że ludzie likwidują swoje lokaty bankowe, które są już dla nich dość nieopłacalne i środki finansowe przeznaczają na mieszkania lub domy, co jest bardzo dobrym wyborem. Ich wartość z każdym kolejnym rokiem może rosnąć, jeśli odpowiednio się o nie zadba.

Niska stopa bezrobocia

Drugą przyczyną, która powoduje, że w ostatnim czasie odnotowuje się spory boom na rynku związanym z nieruchomościami jest oczywiście niska stopa bezrobocia. Maleje ona na terenie całej Polski, a co za tym idzie ludzie zdobywają stałe zatrudnienie, mają stałe dochody i mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania. Warto dodać, że sytuacja na rynku pracy ulega poprawie z każdym kolejnym dniem, dlatego też wiele osób znajduje dla siebie ciekawą pracę, dzięki której można odkładać pieniądze na zakup mieszkania. W najbliższym czasie sytuacja powinna się jeszcze bardziej poprawiać, więc nic dziwnego, że ludzie tak chętnie inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Co więcej, niektórzy kupują kolejne mieszkania, gdyż dobrym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy, zwłaszcza jeśli taka nieruchomość ma dobre położenie i znajduje się w większym mieście.

Duże zapotrzebowanie na mieszkania

Łatwość w uzyskaniu kredytów hipotecznych sprawia, że ludzie interesują się zakupem mieszkań na bardzo szeroką skalę. Z racji tego deweloperzy w dzisiejszych czasach nie narzekają na brak pracy, ponieważ każdego dnia sprzedają po kilka wartościowych mieszkań. Oczywiście zapotrzebowanie bierze się głównie stąd, że Polaków stać obecnie na wyprowadzkę od rodziców i usamodzielnienie się, nawet jeśli ktoś ma na utrzymaniu rodzinę. Zawsze można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dłuższy okres, czy też na zabezpieczenie takiego kredytu przez osobę trzecią, np. przez rodziców. Sytuacja jest więc klarowna, dlatego też mieszkań w Polsce zaczyna brakować. Z racji tego działania w tym zakresie podejmuje polski rząd, który chce rozwiązać tę trudną sytuację, i wdraża program Mieszkanie Plus, do którego dołączyć mogą mniej zamożne osoby, nie mogące znaleźć dla siebie mieszkania w swoim mieście w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.