Najdroższe nieruchomości w Europie

Najdroższe mieszkania w Europie

Mieszkania w Polsce są drogie również na tle europejskich cen nieruchomości. Mimo dużo niższych zarobków, to w polskich miastach zapłacimy więcej niż we Francji czy Hiszpanii. W rankingu europejskich stolic Warszawa plasuje się w połowie stawki, z ceną 3,5 tys. euro za metr. Tanio (około 2 tys. za metr) jest w Skopje, Budapeszcie i Sofii. Zaledwie tysiąc euro kosztuje metr mieszkania w stolicy Macedonii. Natomiast na czele listy najdroższych aglomeracji starego kontynentu znajduje się Monako, z niewyobrażalną wręcz sumą 35 tys. za metr. Kolejne pozycję zajął Londyn z 14 tys. oraz Moskwa – 12 tys.

Ceny mieszkań w dużej mierze zależą od ich lokalizacji. Dlatego zestawiając ze sobą lokale z całej Polski, okazuje się, że to nie stolica jest najdroższa. Najwięcej trzeba zapłacić za metr w Sopocie, a dokładnej w dzielnicy Wyścigi – ponad 9 tys. złotych za metr. Dalej jest Śródmieście w Warszawie oraz Stare Miasto w Gdańsku i Krakowie, gdzie cena waha się od 7 do 8 tys. złotych. Zainteresowani ofertą zakupu mieszkania powinni pod uwagę wziąć również mieszkania poza granicami kraju. W centrum Bułgarii metr w przeliczeniu na polską walutę kosztuje niecałe 3 tys. O tysiąc drożej jest w popularnym kurorcie, Złote Piaski. Podobne ceny kształtują się w Wilnie.

Najdroższe mieszkania w Europie

Dysponując większą gotówką można zainwestować w zakup letniego apartamentu w hiszpańskiej Costa Blanca – 5 tys. lub na Sardynii – 5,5 tys. zł. Ciekawą opcją są też lokal w Petersburg (6,5 tys), Takie regiony zawsze należą do atrakcyjnych na rynku nieruchomości.

Ceny mieszkań w Europie od kilku lat utrzymują się na podobnym poziomie. Ze względu na relatywnie wysoki koszt nieruchomości w Polsce, obcokrajowcy rzadko decydują się na zakup. Większym zainteresowanie cieszą się regiony wakacyjne, zwłaszcza Hiszpania, Portugalia i Francja. Podobnie jest w przypadku polskich inwestorów, którzy również decydują się na nabycie nieruchomości w sąsiednich państwach, jak Niemcy, Czechy lub Szwecja.

Zakup ziemi rozkłada się podobnie. Na jej cenę wpływa przede wszystkim lokalizacja. W tym wypadku, Polska także nie należy do najtańszych (2,5 tys. euro). Najniższe ceny ma Litwa – 300 euro za hektar ziemi. Najdrożej jest w Holandii – 40 tys. Unijne prawo umożliwia nabycie terenów w każdym państwie wspólnoty na tych samych warunkach, co obywatele danego kraju.

Tagi i kategorie artykułu to wynajem mieszkań Legionowo oraz Bydgoszcz mieszkania

Opublikuj komentarz